Nuri İyem Resim Ödülü 2011 Resim Yarışması

 


"Nuri İyem Resim Ödülü" Resim Yarışması

 

 

 

NURİ İYEMRESİM ÖDÜLÜ TÖRENİ

Türkiye’nin pek çok şehrinden yoğun katılımın gerçekleştiği “Nuri İyem Resim Ödülü” resim yarışması Evin Sanat Galerisi tarafından bu yıl altıncı kez düzenlendi . 2011 Nuri İyem Resim Ödülü’nü Mimar Sinan Üniversitesi Güzel SanatlarFakültesi’nde yüksek lisans programına devam etmekte olan Sinem Kaya kazandı.
 

“NURİ İYEM RESİM ÖDÜLÜ 2011” SAHİBİNİ BULDU
Evin Sanat Galerisitarafındanbu yıl 6. kez düzenlenen “Nuri İyem Resim Ödülü 2011” resim yarışmasının ödül töreni 21 Haziran 2011 Salı günü saat : 19.00’ da Evin Sanat Galerisi’ nde gerçekleşti.
 

Sayın Ümit İyem’ in sunuşu ile başlayantörende, Tüyap Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Bülent Ünal, konuşmasının ardından “Nuri İyem Resim Ödülü 2011”ikazanan Sinem Kaya’ya, “Nuri İyem Resim Ödülü”nü simgeleyen bronz heykel ve 5.000TL.’lik ödülünü takdim etti. SinemKaya’nın kısa konuşmasıyla ödül töreni sona erdi.

 

Töreninardından, ödül alan resim ve seçici kurul tarafından sergilenmeye değer bulunan26 resmin yer aldığı sergininaçılışı gerçekleşti. Sergi, 21 Haziran –5 Temmuz 2011 tarihleri arasında EvinSanat Galerisi’ nde devam edecek ve hazırlanan kapsamlı katalog ilebirlikte sanatseverlerle buluşacak.

 

Yarışma Eseri Teslim Başlangıç Tarihi: 27.05.2011 saat:10:00
Yarışma Eseri Son Teslim Tarihi: 29.05.2011 saat: 19:00

www.evin-art.com

 

 

Nuri İyem adına 2006 yılından bu yana gerçekleştirilen “Nuri İyem Resim Ödülü” Resim Yarışması bu yıl altıncı kez düzenleniyor. Yarışmaya katılım için 18 yaşını doldurmuş, T.C. vatandaşı ressamların; Evin Sanat Galerisi ve www.evin-art.com’ dan temin edecekleri katılım formlarını, yapıtlarıyla birlikte 27.05.2011 tarihinden başlamak üzere 29.05.2011 saat 19.00’a kadar Evin Sanat Galerisi’ne teslim etmeleri gerekiyor. “Nuri İyem Resim Ödülü – 2011” Seçici Kurulu; Prof. Rahmi Aksungur, Prof. Dr. Adem Genç, Prof. Dr. Zeynep İnankur, Ümit İyem, Prof. Dr. Erhan Karaesmen, Yrd. Doç. İrfan Okan, İrfan Önürmen, Prof. Mehmet Özer ve Feyyaz Yaman’ dan oluşuyor.

Seçici Kurul tarafından ödüle layık görülen sanatçıya 5.000 Türk Lirası para ödülünün yanısıra “Nuri İyem Resim Ödülü” nü simgeleyen, Prof. Rahmi Aksungur tarafından özel olarak üretilen bronz “Heykel” verilecek. Ayrıca ödül alan sanatçı, Lebriz.com sanatçı katalogları bölümünde iki yıl süreyle online katalog hakkı kazanacak. “Nuri İyem Resim Ödülü”nü alan resim ve Seçici Kurul tarafından sergilenmeye değer bulunan resimler, Evin Sanat Galerisi’nde 21 Haziran 2011 tarihinde düzenlenecek ödül töreninin ardından, 21 Haziran – 5 Temmuz 2011 tarihleri arasında sergilenecek ve hazırlanacak kapsamlı katalogda bir araya getirilecek.

Nuri İyem Resim Ödülü 2011
 
Katılım:
Her sanatçı yarışmaya, daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış, sergilenmemiş veya yayınlanmamış en fazla 2 eser ile katılabilir. Katılımcı yarışmaya katıldığı eser veya eserler haricinde, en az 10 (on) adet eserinin fotoğrafını ve özgeçmişinin baskılı olarak yer aldığı bir dosyayı, başvuru sırasında teslim edecektir. (CD’ye kayıtlı olan veya dia olarak teslim edilen görseller kesinlikle kabul edilmeyecektir.)
Yarışma, Seçici Kurul Üyeleri ve Evin Sanat Galerisi’ nin anlaşmalı sanatçıları dışında 18 yaşını doldurmuş T.C. vatandaşı tüm sanatçılara açıktır. Yarışma, tuval veya duralit, sunta, kontraplak benzeri sıkıştırılmış ahşap malzemeler üzerine yağlıboya veya karışık teknikle uygulanan eserleri kapsamaktadır. (Kağıt üzerine çalışılmış veya cam ile çerçevelenmiş eserler kabul edilmeyecektir.)
Yarışmaya katılacak eserlerin kenar ölçüleri 140 cm.’den büyük olmamalıdır.

Resimler; sergilenmeye hazır bir şekilde (çerçeveli ya da kenarları çıtalanmış olarak) imzalı, arka yüzünde sanatçının adı ve soyadını, eserin adını, boyutlarını belirten bir etiket yapıştırılmış olarak teslim edilmelidir. Teslimat sırasında şartnamenin ekinde yer alan form eksiksiz olarak önceden doldurulmuş olmalıdır. İstenilen tüm hazırlıklar teslimat öncesi gerçekleştirilmiş olmalıdır.
Resimlerin teslim alınmasına 27.05.2011 tarihinde saat 10.00’da başlanacaktır. Son teslim tarihi 29.05.2011 saat 19.00’a kadardır. Posta ve kargo ile yollanan eserlerin iade işlemi, organizasyon bitiminde diğer hususlar başlığı altında belirtilen tarih aralıklarında aynı şekilde yapılacaktır. Teslimat ve iade nakliye bedellerinin tamamı yarışma katılımcılarına aittir. Posta ve kargo ile gönderilecek eserlerin tüm sorumluluğu katılımcılara aittir. (Teslimat ve nakliye esnasında doğabilecek her türlü zarar ve ziyandan ötürü Evin Sanat Galerisi sorumlu değildir.)

Teslim Alma Merkezi:
Resimler; Evin Sanat Galerisi, Büyük Bebek Deresi Sokak No: 13 Bebek – İstanbul adresine ekteki katılım formu ile birlikte teslim edilecektir.

Seçici Kurul :

Prof. Rahmi AKSUNGUR, heykeltıraş, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
Prof. Dr. Adem GENÇ, ressam, Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü öğretim üyesi.
Prof. Dr. Zeynep İNANKUR, sanat tarihçisi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, Sanat Tarihi Bölümü öğretim üyesi.
Ümit İYEM, Evin Sanat Galerisi.
Prof. Dr. Erhan KARAESMEN, sanat insanı ve düşünür.
Yrd. Doç. İrfan OKAN, ressam, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğretim üyesi.
İrfan ÖNÜRMEN, ressam.
Prof. Mehmet ÖZER, ressam, Marmara Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Başkanı.
Feyyaz Yaman, Karşı Sanat Çalışmaları.

Değerlendirme :
Seçici Kurul tarafından, öncelikle sergilenmeye değer bulunan eserler belirlenecek ve sergilenmeye değer eserler içinden ödüle layık görülen eser seçilecektir. Sonuçlar, 08.06.2011 tarihinde basın aracılığıyla ve Evin Sanat Galerisi internet sitesi www.evin-art.com dan duyurulacaktır.

Evin Sanat Galerisi
Büyük Bebek Deresi Sokak No:13 Bebek 34342 İstanbul
Tel : 0 212 265 81 58 Faks : 0 212 257 76 75  galeri@evin-art.com
*Galeri, Pazar hariç hergün 11.00 – 19.00 saatleri arası açıktır.

 


Sayfa Düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
tenise@evetbenim.com
Kaynak: İleti Haber- Evin Sanat Galerisi Asude Çatalbaş Akçay asude@evin-art.com 
 

YORUMLAR (0)-->

Anket

yükleniyor...
anket sonucunu göster>>