-Bayraklı lı Öğrenciler Klasik Müzik ile Buluştu. -
 Bayraklı lı Öğrenciler Klasik Müzik ile Buluştu.

 Tarih : 31.05.2012 14:00:00


İzmir in Bayraklı ilçesinde Kültür Kâşifleri Gençlik Gurubu tarafından gerçekleştirilen Klasik Müzik Enstrümanları Konuşuyor adlı proje amacına ulaştı.

 

Ensemble Feverish Music Uluslararası Kültür Ajansı
www.efm.gen.tr
BAYRAKLI’LI ÖĞRENCİLER KLASİK MÜZİK İLE BULUŞTU


“Kültür Kâşifleri Gençlik Gurubu” tarafından İzmir’in Bayraklı ilçesinde gerçekleştirilen “Klasik Müzik Enstrümanları Konuşuyor” adlı proje amacına ulaştı.

T.C. Avrupa Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Gençlik Programı kapsamında ve Avrupa Komisyonu tarafından sağlanan hibe ile gerçekleştirilen proje, Bayraklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ensemble Feverish Music Uluslararası Kültür Ajansı’nın proje ortaklığıyla hayat buldu.


Bayraklı bölgesinde yaşayan, bölgenin coğrafi yapısından dolayı şehir merkezinden uzakta kalan, imkânları kısıtlı ve bir kısmı da bedensel engelli olan ilköğretim öğrencileri, proje sayesinde çok değişik faaliyetlere katılarak klasik müzik ile buluştular. Şehrin merkezine, senfoni, opera ve konser salonlarına uzak kalan bu öğrenciler, proje kapsamında klasik müzik ve enstrümanlar hakkında yapılan sunumları dinleyerek, çok çeşitli sanat faaliyetleri yaparak, açıklamalı bir klasik müzik konseri izleyerek ve enstrümanların yapıldığı atölyeyi ziyaret ederek klasik müzik ve klasik müzik enstrümanları hakkında bilgilendiler.
 

 

 

Proje sonunda projenin etkileşimi ve sponsor destekleri ile Bayraklı’da bulunan 80.Yıl Metaş İlköğretim Okulu’na bir müzik odası kuruldu. Çeşitli müzik enstrümanlarının ve müzik bilimi hakkında geniş bir kütüphanenin bulunduğu odanın açılışı 30 Nisan Pazartesi günü Bayraklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahan ÇOKER tarafından gerçekleştirildi. Bu bölgedeki tüm okullara hizmet verecek olan odanın açılış kokteylinde “Kültür Kaşifleri” gençlik gurubu yetkilileri, proje koçu Pınar DOĞAN ve Ensemble Feverish Music Uluslararası Kültür Ajansı Genel Koordinatörü Zafer YÜMLÜ ile öğretmenler hazır bulundu. Açılış töreninde projeye katılan okul öğrencilerine de teşekkür belgeleri verildi.

Ensemble Feverish Music Uluslararası Kültür Ajansı
Address: Menderes Caddesi No.227 K.2 Şirinyer-İzmir-TURKEY
Tel/Fax: +90 (232) 4383097
GSM: +90 (530) 7816344
www.efm.gen.tr
"Ensemble Feverish Music Uluslararası Kültür Ajansı"
(Alıntı:  www.efm.gen.tr )

Ulusal ve uluslararası çoksesli müzik alanında konserler vererek kaliteli ve bilinçli bir dinleyici kitlesi oluşturmak amacı ile etkinlikler düzenleyen Ensemble Feverish Music Topluluğu Nisan 2004 tarihinde İzmir’de kurulmuştur.

İlk programlı konserini 2004 yılında Çeşme’de yapılan “Uluslararası Sanat Yolu ile Barış Resim Festivali”nde gerçekleştiren topluluğumuz, alanlarında profesyonel sanatçılardan oluşmakta olup, dünyanın dört bir yanında yaşayan sanatçıları ile yurt içi ve yurt dışında konserler vermekte, etkinlikler düzenlemektedir.

Kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin batıya açılan penceresi olan İzmir’den tüm dünyaya ülkenin adını başarı ile duyuran Ensemble Feverish Music gerçekleştirdiği konser, seminer, master class ve katıldığı festivallerle büyük beğeni kazanmıştır. Dünya çapında pek çok sanat kurumu ile işbirliğinde olan Ensemble Feverish Music konserlerinde dünya müziklerinden örnekler ile çokseslendirilmiş Anadolu ezgilerinin yanında çağdaş yerli ve yabancı bestecilerin eserlerine yer vermektedir.

Referanslarımız:
”Sanat Yoluyla Barış” Uluslararası Resim Festivali “Balkanlardan Anadoluya Pastoral Sesler” Konseri 2 Mayıs 2004 Çeşme – İzmir

Uluslararası Çukurova Çoksesli Müzik Festivali Konserleri – Adana
Keman, Viyola, (Devlet Sanatçısı Ruşen GÜNEŞ) Klarinet (Oğuz KARAKAŞ) ve Klasik Gitar (Bekir KÜÇÜKAY) Master Classları 11-16 Mart 2008 – İzmir
Ege Üniversitesi 28. Kültür Sanat ve Spor Şenliği “Smyrna Latin Beşlisi Konseri” 21 Mayıs 2007 - İzmir
Ege Üniversitesi Egeart Sanat Günleri Konserleri 5 – 9 Aralık 2007 İzmir
Ege Üniversitesi ve Muğla Üniversitesi “Bir Enstrümanı Tanıyalım” Seminerleri 2006 – 2008


"Ensemble Feverish Music Uluslararası Kültür Ajansı Sanatçıları"
 

 

 
Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
tenise@evetbenim.com
Kaynak:İleti Haber/ Zafer Yümlü - ensemblefeverish@gmail.com

 

 

 

URL: bayrakli-li-ogrenciler-klasik-muzik-ile-bulustu..html